10% попуст Добивате 18 Поени!

Softymo White Cleansing Oil 230ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

Испумпајте 2-3 пати од маслениот чистач на суви дланки. Нежно масирајте на суво лице со кружни движења. Потоа натопете ги дланките со вода и повторно масирајте го лицето. Целосно исплакнете со млака вода.
Mineral Oil, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Sorbeth-30 Tetraoleate, Cyclomethicone, Prunus Dulcis (Almond) Oil, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Carthamus Tinctorius (Safflower) Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Tocopherol (Vitamin E), Simmondsia Chinensis (Jojoba), BHT, Glycerin, Polyglyceryl-2 Diisostearate, Trilaureth-4 Phosphate, Water, Phenoxyethanol

Опис

Маслен чистач кој е напродаван во Јапонија, бидејќи во двојното чистење во ноќната
рутина ги заменува и првиот и вториот чекор. Составен е со 5 органски масла, за
длабинско чистење на кожата, порите ги чисти од нечистотии, го отстранува вишокот на себум, шминка, мртвите клетки и шминката. Наменет е за сува, комбинирана и нормална кожа и склона кон хиперпигментации. Со само еден чекор комплетно ја чисти кожата и ја хидрира, се користи на сува и влажна кожа и нема потреба да се користи втор чистач на база на вода.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница