20% попуст Добивате 14 Поени!

Skinfood Rice Mask Wash Off 100g

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

9 на залиха

На чисто лице нанесете од маската, избегнувајќи ги очите и устата. Со кружни движења масирајте ја на кожата. Оставете ја да делува најмногу до 20 мин. Темелно исплакнете со млака вода.
Water, 2-hexanediol, Propylene Glycol, Sucrose Cocoate, Jojoba Esters, polysorbate 80, rice bran water (2, sorbitan stearate, glycerin, 000 mg), Cyclopentasiloxane, cyclohexasiloxane, Fragrance, cetyl alcohol, propylene glycol, Glyceryl Stearate, Ethylhexylglycerin, dimethicone, Oryza Sativa (Rice) Bran Water, Sorbitan Stearate, sucrose cocoate, 1, phenoxyethanol, Cetyl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Purified water, PEG-100 stearate, jojoba ester, butylphenylmethylpropional, Tocopheryl Acetate, potassium hydroxide, algin, palmitic acid, polyglutamic acid, Glycerin, Potassium Hydroxide, Phenoxyethanol, Palmitic Acid, Peg-100 Stearate, Dimethicone, stearic acid, Algin, Stearic Acid, sodium hyaloo Ronate, carbomer, Polysorbate 80, fragrance, Carbomer, 1,2-Hexanediol, acrylate/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, Polyglutamic Acid, glycerol Reel stearate, caprylic/capric triglyceride, Caprylic/Capric Triglyceride, ethylhexyl glycerin

Опис

Маска за лице со кремаста текстура која има за цел да го отстрани вишокот себум, нечистотии и мртвите клетки од кожата. Во својот состав има вода од ориз и оризови трици која е богата со витамини и минерали и го забавува стареењето на кожата. Го изедначува и осветлува тенот на кожата и измазнува нејзината текстура.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница