20% попуст Добивате 14 Поени!

Skinfood Egg white pore Mask 125g

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

13 на залиха

На чисто лице нанесете од маската, избегнувајќи ги очите и устата. Со кружни движења масирајте ја на кожата. Оставете ја да делува најмногу до 20 мин. Темелно исплакнете со млака вода.
Water, Albumen Extract (6250mg), Titanium Oxide, Glycerin, Bentonite, Cetearyl Alcohol, Kaolin, Ethanol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Silica, Palmitic Acid, Stearic Acid, Olive Oil, Polyvinyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Polysorbate 60, PVP, Potassium Hydroxide, Sorbitan Stearate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Disodium EDTA, Dipotassium Glycyrrhizate, Glycolic Acid, Malic Acid, Sodium Lactate, Sodium Citrate, Sucrose, Urea, Tartaric Acid, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Fragrance

Опис

Маска за лице која темелно ги прочистува порите, отстранува мртвите клетки од кожата и вишокот маснотии и со тоа ја остава кожата со измазнета текстура, хидрирана и навлажнета. Визуелно ги намалува порите со помош на активните состојки во нејзиниот состав како што се: белка од јајце, аминокиселини, албумин.Кожата по користење и чиста, здрава и сјајна.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница