20% попуст Добивате 14 Поени!

Skinfood Black sugar mask wash off 100g

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

12 на залиха

На чисто лице нанесете од маската, избегнувајќи ги очите и устата. Со кружни движења масирајте ја на кожата. Оставете ја да делува најмногу до 20 мин. Темелно исплакнете со млака вода.
Sucrose, peg-7 glyceryl cocoate, glycerin, euphorbia cerifera (candelilla) wax, macadamia ternifolia seed oil, caprylic/capric triglyceride, lanolin, cetyl ethylhexanoate, stearalkonium hectorite, butyrospermum parkii (shea) butter, limnanthes alba (meadowfoam) seed oil, caramel, sorbitan laurate, tocopheryl acetate, ethylhexylglycerin, water, fragrance.

Опис

Маска за лице која има гранули од црн шеќер наменети за благ пилинг на кожата. Ефикасно и нежно го отстрануваат вишокот себум, отстрануваат мртвите клетки од кожата, а по користењето кожата е мека, измазнета, хидрирана и потхранета со мноштво витамини и минерали. Во својот состав поседува црн шеќер, масло од семе од макадамија, масло од семе од Limnathes alba и ши путер кои помагаат во хидратација, навлажнување и потхранување на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница