Добивате 24 Поени!

SKIN1004 Madagascar Centella Toning Toner 210ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

10 на залиха

По миење на лицето со чистач нанесете соодветна количина и нежно тапкајте.
Centella Asiatica Extract (84%), Purified Water, Dipropylene Glycol, 1,2-Hexandiol, Niacinamide, Glu/conoractone, Thrometamine, Carbomer, Sodium Citrate, Adenosine, Disodium EDTA, Dipotacium Glycide, Betaine, Hyaluronic Acid, Ethylhexyglycerin

Опис

Тонер за лице кој содржи 84% екстракт од Centella Asiatica кој што потекнува од Мадагаскар за смирување и навлажнување на иритираната кожа. Ја навлажнува кожата со хијалуронската киселина во својот состав и ѝ нуди на кожата баланс на масло-вода со бетаин. Содржи и ниацинамид кој заедно со аденозинот ја подобруваат состојбата на фините линии на кожата. Исто така има и инфузија од PHA киселина за нежна екфолијација на чуствителната кожа оставајќи ја мазна и сјајна. Погоден за чувствителна и склона кон акни кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница