Добивате 26 Поени!

SKIN1004 Madagascar Centella Soothing Cream 75ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

34 на залиха

По чистењето на лицето, нанесете соодветна количина рамномерно на кожата и нежно тапкајте до целосна апсорпција.
Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract(72%), Glycerin, Propanediol, Dipropylene Glycol, Cyclomethicone, Water, 1,2-Hexanediol, Trehalose, Caprylyl Methicone, C12-14 Pareth-12, Carbomer, Tromethamine, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Xanthan Gum, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Butylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Tranexamic Acid, Coptis Chinensis Root Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Dextrin, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Biosaccharide Gum-1, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Beta Glucan, Ceramide EOP, Ceramide NS, Ceramide NP, Ceramide AP, Phytosphingosine, Hydrogenated Lecithin, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Cholesterol

Опис

Крема за лице збогатена со 72% екстракт од Centella Asiatica кој што потекнува од Мадагаскар за смирување на чуствителната и иритираната кожа. Исто така во својот состав содржи и 4 типа на церамиди, кои што се добиени на растителна основа за длабока и дологтрајна хидратација. Има релативно ниска pH вредност, за надополнување на хидратацијата додека истовремено ја зајакнува бариерата на кожата. Кремот има богата, но лесно впивачка формула за да ја освежи вашата кожа, текстурата е слична на гел која што лесно се нанесува и дава чувство на ладење при нанесувањето.  

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница