Добивате 26 Поени!

SKIN1004 Madagascar Centella Probio-Cica Essence Toner 210ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

16 на залиха

По чистење и тонирање нанесете соодветна количина од есенцијата на кожата. Нежно тапкајте ја на кожата за побрза и поефикасна апсорбција во кожата.
Water, Zinc Oxide, Propanediol, Dicaprylyl Carbonate, Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Benzotriazolyl Dodecyl p-Cresol, Centella Asiatica Extract(29,400PPM), Polyglyceryl-3 Distearate, Niacinamide, Caprylyl Methicone, C12-15 Alkyl Benzoate, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Portulaca Oleracea Extract, Houttuynia Cordata Extract, Polyhydroxystearic Acid, Glyceryl Stearate, Hydrolyzed Jojoba Esters, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Triethoxycaprylylsilane, Glyceryl Stearate Citrate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Methylpropanediol, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Adenosine, Polyether-1, t-Butyl Alcohol, 바Biosaccharide Gum-1, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid

Опис

Хидратантен тонер за смирување на чуствителната кожа по мињето и остава слој кој што ја навлажнува кожата. Содржи екстракт од Centella Asiatica, состојка која ефикасно ја смирува кожата и веганска ProBio-Cica (Centella ферментирана со TECA), обезбедувајќи грижа за слабата и чувствителна кожна бариера. Со користење ја поправа оштетената кожна бариера и ја задржува влагата за грижа на сува и чуствителна кожа, ја измазнува текстурата на кожата на челото, брадата, носот, образите и околу веѓите, очите и устата. Не содржи вештачки мириси и бои, и е погоден за користење за сите видови на кожа, вклучително и за оние со најчуствителната. Trehalose, panthenol, ceramide NP и sodium hyaluronate во составот обезбедуваат дополнителни навлажнувачки ефекти за кожата.  

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница