Добивате 30 Поени!

SKIN1004 Madagascar Centella Probio-Cica Enrich Cream 50ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

По чистењето на лицето, нанесете соодветна количина рамномерно на кожата и нежно тапкајте до целосна апсорпција.
Lactobacillus/Centella Asiatica Extract Ferment Filtrate, Centella Asiatica Extract, Ceramide NP, TECA, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Moringa Oleifera Seed Oil

Опис

 Крема која содржи екстракт од Centella Asiatica, состојка која ефикасно ја смирува кожата и веганска ProBio-Cica (Centella ферментирана со TECA), обезбедувајќи грижа за слабата и чувствителна кожна бариера. Формулирана е со масло од семе од макадемија тернифолија и масло од семе од моринга олеифера за хидратација на кожата. Ја подобрува текстурата на кожата на челото, брадата, носот и образите, како и кожата околу веѓите, очите и устата.  Не содржи вештачки бои и мириси и одговара на сите типови на кожа, особено за оние со чуствителна кожа. При нанесување се протега како конец, овозможувајќи масажа и тапкање на кожата без никаква иритација.  

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница