Добивате 23 Поени!

SKIN1004 Madagascar Centella Probio-Cica Bakuchiol Eye Cream 20ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

7 на залиха

Нанесете неколку капки околу очната коска и нежно тапкајте до целосна апсорпција. Продолжете со хидратантна крема. Започнете со 2-3 пати неделно користење исклучиво во ноќната рутина.
Centella Asiatica Extract, Glycerin, Butylene Glycol, Dipentaerythrityl Hexa C5-9 Acid Esters, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Squalane, Water, Polyglyceryl-3 Distearate, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Betaine, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Heptyl Undecylenate, Lactobacillus/Centella Asiatica Extract Ferment Filtrate, Glyceryl Stearate, Bakuchiol, Panthenol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Palmitic Acid, Tromethamine, Stearic Acid, Glyceryl Stearate Citrate, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Sodium Phytate, Sodium Hyaluronate, Hydrogenated Lecithin, Ceramide NP, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Polyglyceryl-10 Myristate, Phytosphingosine, Madecassic Acid, Asiaticoside, Hydrolyzed Extensin, Sucrose Distearate, Asiatic Acid, Lauric Acid, Phytosterols, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Caprylyl Glycol, Acetyl Hexapeptide-8

Опис

 Крем за околуочно подрачје со Бакучиол, кој што помага во борбата во првите знаци на стареење, формулиран со состојки кои исто така помагаат за измазнување на фини линии.  Се одликува со хијалуронска киселина за навлажнување на кожата, како и церамиди NP, пантенол и ниацинамид за да ги подобри темните кругови, фините линии и брчките. Исто така содржи и ферментиран екстракт од Centella Asiatica кој е богат со антиоксиданси, ја смируваат и ревалитизираат уморната кожа. Специјално формулиран Probio-Cica: Уникатната мешавина на пробиотици и Centella asiatica создава хармонична синергија која ги максимизира смирувачките ефекти на вашата кожа. Тоа помага да се намали црвенилото, воспалението и иритацијата, промовирајќи мирен и изедначен тен околу очите. TECA (Титриран екстракт од Centella asiatica): Познат по своите исклучителни својства за заздравување на воспаленија, TECA промовира регенерација на кожата и ја намалува појавата на фини линии и брчки.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница