Добивате 28 Поени!

SKIN1004 Madagascar Centella Light Cleansing Oil 200ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

112 на залиха

1. Испумпајте соодветна количина од маслото на дланката и масирајте на сува кожа. 2. Темелно исплакнете со млака вода.
Ethylhexyl Stearate, Cetyl Ethylhexanoate, Sorbeth-30 Tetraoleate, Centella Asiatica Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Olea Europaea (Olive) Fuit Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Ethylhexylglycerin, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Rosa Damascena Flower Oil

Опис

Масло за чисење на лице кое што е сè-во-едно неиритирачко средство за чистење кое ги отстранува сите траги од шминка и спф креми без напор. Инфузирано е со MCT масло добиено од кокос, за да се создаде екстракт од Centella Asiatica во форма на масло. Содржи и шест видови на ботанички масла за спречување на иритација при користење. Ги остранува остатоците од шминка и спф крема, ги прочистува порите со својата лесна текстура и ја остава кожата со освежен финиш и затегнати пори. Чистејќи ги порите од нечистотии, истовремено ја навлажнува кожата без да ја чуствувате кожата затегнато после миењето. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница