Добивате 23 Поени!

SKIN1004 Madagascar Centella Hyalu-Cica Water-Fit Sun Serum 50ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Пред излегување 20/30 минути нанесете соодветна количина на лицето и вратот и сите делови од телото кои се изложени на сонце. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Water, Dibutyl Adipate, Propanediol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Polymethylsilsesquioxane, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Niacinamide, Coco-Caprylate/Caprate, Caprylyl Methicone, Diethylhexyl Butamido Triazone, Glycerine, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Centella Asiatica Extract(9800PPM), Betula Alba Bark/Leaf Extract, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Triticum Vulgare Sprout Extract, Medicago Sativa Leaf Extract, Brassica Oleracea Italica Sprout Extract, Eruca Sativa Leaf Extract, Camellia Japonica Leaf Extract, Sodium Hyaluronate(10PPM), Behenyl Alcohol, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Decyl Glucoside Tromethamine, Carbomer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Stearoyl Glutamate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Adenosine, Xanthan Gum, t-Butyl Alcohol, Tocopherol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid(1PPM), Inositol, Hyaluronic Acid(0.01PPM), Pentylene Glycol, Ethylhexylglycerin

Опис

Крема со  SPF 50+ PA++++, со текстура налик на серум кој содржи хијалуронска киселина и екстракт од Centella Asiatica кој што потекнува од Мадагаскар за смирување и хидрирање на кожата, а истовреметно штитејќи ја од штетните сончеви зраци. Дополнителни состојки се екстракти се од 7 растителни состојки(листови од рукола, зелен чај и брокула) обезбедуваат антиоксидантни придовки и ја подобруваат кожата. Формула која што брзо се впива и не остава леплив слој, хиполалерген крем кој што е погоден и за чуствителна кожа.  

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница