Добивате 25 Поени!

SKIN1004 Madagascar Centella Hyalu-Cica Sleeping Pack 100ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Како последен чекор од вашата рутина за нега на кожата, нежно нанесете соодветно количество од вечерната маска на вашата кожа. Без да измивате, оставете ја кожата целосно да ја апсорбира содржината.
Centella Asiatica Leaf Water, Purified Water, Butylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Polyglutamic Acid, Pantolactone, Hibiscus Esculentus Extract, Carbomer, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Cetearyl Olivate, Methylpropanediol, Arginine, Pullulan, Sorbitan Olivate, Caprylic/Capric Triglyceride, Pyrus Communis (Pear) Fruit Extract, Adenosine, Rosa Damascena Flower Water, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Iris Florentina Root Extract, Ethyl Hexyl Glycerin, Hedera Helix (Ivy) Leaf/Stem Extract, Sodium Phytate, Xanthan Gum, Maltodextrin, Artemisia Princeps Leaf Extract, Hydrolyzed Gardenia Florida Extract, Melatonin, Illicium Verum (Anise) Fruit Extract, Larix Sibirica Wood Extract, Quercus Mongolica Leaf Extract, Persicaria Hydropiper Extract, Rheum Palmatum Root/Stalk Extract, Asarum Sieboldii Root Extract, Chrysanthellum Indicum Extract, Corydalis Turtschaninovii Root Extract, Coptis Chinensis Root Extract, Machilus Thunbergii Bark Extract, Pentylene Glycol, Hydrogenated Lecithin, Ceramide-NP

Опис

Ноќна маска која што е формулирана со сосјтоки за смирување и навлажнување на кожата, се одликува со церамиди во нано големина што обезбедува длабока, долготрајна хидратација. Исто така содржи и екстракти од Centella Asiatica кој што потекнува од Мадагаскар за смирувачка нега и три вида на хијалуронска киселина за хидратација. Оваа ноќна маска со лесна гел текстура нанесете ја пред спиење и наутро ќе се разбудите со мека, сјајна и подмладена кожа. 

*Бонус совет: Чувајте ја оваа крема во фрижидер за оптимални резултати! 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница