Добивате 24 Поени!

SKIN1004 Madagascar Centella Hyalu-Cica Silky-fit Sun Stick 20g

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

40 на залиха

Нанесете соодветна количина од стикот на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа. Може да се реаплицира и врз шминка.
Methyl Methacrylate Crosspolymer, Synthetic Wax, Coco-Caprylate/Caprate, Cetyl Ethylhexanoate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Dibutyl Adipate, Butyloctyl Salicylate, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Silica, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Dicaprylyl Carbonate, Isopropyl Palmitate, Ethylhexyl Triazone, Tocopheryl Acetate, Diethylhexyl 2,6-Naphthalate, Vinyl Dimethicone, Polysilicone-15, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ozokerite, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Coccinia Indica Fruit Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Aloe Barbadensis Flower Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Corallina Officinalis Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Centella Asiatica Extract(0.98ppm), Agave Tequilana Leaf Extract, Diospyros Kaki Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Castanea Crenata (Chestnut) Shell Extract, Carthamus Tinctorius (Safflower) Flower Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Coffea Arabica (Coffee) Seed Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Sodium Hyaluronate(1ppm), Bisabolol, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Polyglyceryl-4 Diisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate, Ethylhexylglycerin, Water, Hydrolyzed Hyaluronic Acid (1 ppm), Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Glycerin, Hyaluronic Acid (0.01 ppm)

Опис

Крем во стик со заштита од УВ зраци SPF50+ PA++++. Формулиран е со екстракт од Centella Asitaica и хијалуронска киселина за смирување и хидрирање во исто време на кожата. Содржи и растителни состојки кои што се богати со антиоксиданси за промовирање на здрава кожа. Лесна формула која што непречено се лизга за свиленкаст и природен крај без бел слој на кожата.  

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница