Добивате 28 Поени!

SKIN1004 Madagascar Centella Hyalu-Cica Moisture Cream 75ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

4 на залиха

По чистењето на лицето, нанесете соодветна количина рамномерно на кожата и нежно тапкајте до целосна апсорпција.
Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract(50%), Water, Glycerin 1,2-Hexanediol, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Niacinamide, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Polyglyceryl-2 Triisostearate, Butylene Glycol, Stearyl Alcohol, Propanediol, Carbomer, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Sorbitol, Tromethamine, Polyglyceryl-3 Distearate, Sedum Sarmentosum Extract, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Glyceryl Stearate Citrate, Adenosine, Musa Sapientum (Banana) Flower Extract, Rosa Damascena Flower Water, Disodium EDTA Melia Azadirachta Leaf Extract, Pyrus Communis (Pear) Fruit Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Prunus Domestica Fruit Extract, Biosaccharide Gum-1, Cucumis Melo (melon) Fruit Extract, Coccinia Indica Fruit Extract, Sodium Hyaluronate(60PPM), Hyaluronic Acid(SOPPM), Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hedera Helix (Ivy) Leaf/Stem Extract, Hydrolyzed Collagen, Solanum Melongena Fruit Extract, Adansonia Digitata Seed Extract, Equisetum Arvense Extract, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract, Fructan, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Sophora Japonica Flower Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Corallina Officinalis Extract

Опис

Крема која што содржи 50% екстракт од Centella Asiatica кој што потекнува од Мадагаскар, за смирување на иритираната кожа и нејзина заштита на бариерата.  Комплексот на хијалуронска киселина ја обезбедува потребната хидратација и ја задрќува влагата во кожата . Кремот го поддржува обновувањето на оштетената кожна бариера, која страда од црвенило и чувствителност. Хијалуронската киселина, Centella и Adenosine исто така го поттикнуваат производството на колаген, што и помага на кожата да не ја изгуби својата цврстина и еластичност. Благодарение на состојките, кремот има, антиинфламаторно и антибактериско дејство. Ниацинамид го осветлува тонот на кожата и ги отстранува пигментните дамки или пегите. Сите состојки заедно создаваат интензивна хидратација и ефикасна нега во еден чекор. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница