Добивате 20 Поени!

SKIN1004 Madagascar Centella Hyalu-Cica First Ampoule 50ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

17 на залиха

Нанесете соодветна количина од ампулата по чистење и тонирање на лицето. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорпција.
Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract(92%), Butylene Glycol, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Water, Hydroxyacetophenone, Carbomer, Glycereth-25 PCA Isostearate, Ethylhexylglycerin, Tromethamine, Sodium Hyaluronate(100.5PPM), Betula Platyphylla Japonica Juice, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Propanediol, Musa Sapientum (Banana) Flower Extract, Coccinia Indica Fruit Extract, Rosa Damascena Flower Water, Pyrus Communis (Pear) Fruit Extract, Prunus Domestica Fruit Extract, Aloe Barbadensis Flower Extract, Cucumis Melo (melon) Fruit Extract, Solanum Melongena Fruit Extract, Hedera Helix (Ivy) Leaf/Stem Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Glycerin, Anastatica Hierochuntica Extract, Corallina Officinalis Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Hyaluronic Acid(500PPB), Hydrolyzed Hyaluronic Acid (500PPB), Portulaca Oleracea Extract, Artemisia Princeps Extract, Rhodiola Rosea Root Extract

Опис

Ампула за лице која што содржи 92% екстракт од Centella Asiatica и хијалуронска киселина во различни молекуларни големини за смирување и длабинско хидрирање на кожата. Има и состојки од растително потекло како розова вода од Дамаск, екстрак од круша и бреза кои обезбедуваат дополнителни смирувачки и навлажнувачки ефекти. Без вештачки мириси и бои што ја прави погодна за сите типови на кожа, вклучително и за оние со чуствителна кожа. По нанесување веднаш се впива во кожата, не остава масен и леплив слој.  

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница