Добивате 25 Поени!

SKIN1004 Madagascar Centella Hyalu-Cica Brightening Toner 210ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

По миење на лицето со чистач нанесете соодветна количина и нежно тапкајте.
Centella Asiatica Leaf Water(74%), Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Purified Water, Betaine, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Hibiscus Esculentus Fruit Extract, Xylitol, Polyglyceryl-10 Oleate, Polyglyceryl-10 Myristate, Polyglyceryl-6 Dioleate, Pyrus Communis (Pear) Fruit Extract, Pentylene Glycol, Polyglyceryl-4 Laurate, Ethyl Hexyl Glycerin, Rosa Damascena Flower Water, Adenosine, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Iris Florentina Root Extract, Hedera Helix (Ivy) Leaf/Stem Extract, Sodium Phytate, Methylpropanediol, Xanthan Gum, Citric Acid, Artemisia Princeps Leaf Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglutamic Acid, Hydrogenated Lecithin, Ceramide-NP, Capryloyl Salicylic Acid

Опис

Тонер формулиран со 74% вода од лист од Centella Asiatica која што потекнува од Мадагаскар за хидрирање, подмладување и смирување на иритираната кожа. Исто така во својот состав соджи и AHA и LHA киселини за нежна ексфолијација на кожата. Може да се користи во рутината после миење на лицето, или може да си префрлите од овој тонер во шише со распрскувач и во текот на денот да го користите како освежувач на лицето. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница