Добивате 30 Поени!

SKIN1004 Madagascar Centella Cream 75ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

22 на залиха

Соодветна количина од чистачот на дланки запенете со вода до созадвање на богата кремаста пена. Масирајте на лицето, а потоа темелно исплакнете со млака вода. Користете го наутро и навечер.
Water, Centella Asiatica Extract (9.8%), Cetyl Ethylhexanoate, Glycerin, Pentylene Glycol, Hydrogenated Lecithin, Niacinamide, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Squalane, Carbomer, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol, Tromethamine, Panthenol, Sodium Carbomer, Erythritol, Trehalose, Betaine, Butylene Glycol, Caprylhydroxamic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Adenosine, Xanthan Gum, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Hydroxyethylcellulose, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Madecassoside, Biosaccharide Gum-1, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Glycine Soja (Soybean) Sprout Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Ceramide NP, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Linoleic Acid, Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate, Linolenic Acid, Hexyl Cinnamal, Linalool

Опис

Крема за лице која што содржи 72% екстракт од Centlla Asiatica кој што има потекло од Мадагаскар за смирување на кожата, а истовремено навлажнувајќи ја кожата со формирање на бариера за задржување на влажноста во кожата. Изработена е со техника мешање масло во вода, со која што е добиена текстура на свежа хидратантна крема. Содржи и органски состојки кои што создаваат здрава влажност за кожата. При нанесување лесно се впива, без да остави масен и леплив слој на кожата. Кремата е погодна за сите типови на кожа, особено за оние кои што имаат најчуствителна кожа.   

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница