Добивате 20 Поени!

SKIN1004 Madagascar Centella Ampoule Foam 125ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

75 на залиха

Соодветна количина од чистачот на дланки запенете со вода до созадвање на богата кремаста пена. Масирајте на лицето, а потоа темелно исплакнете со млака вода. Користете го наутро и навечер.
Centella Asiatica Extract, Sodium Cocoyl Isethionate, Glycerine, Purified Water, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Coco-Betaine, Poteassium Cocoyl Glycinate, 1,2-Hexanediol, Sodium Chloride, Potassium Cocoate, Potassium Benzoate, Polyquaternium-67, Citric Acid, Dextrin, Sodium Bicarbonate, Cacao Extract, Disodium EDTA, Sodium Acetate, Butylene Glycol, Coptis Chinensis Root Extract, Sodium Hyaluronate, Eclipta Extact, Coccinia Indica Fruit Extract

Опис

Чистач за лице со 84% екстракт од Centella Asiatica кој потекнува од Мадагаскар за смирување и навлажнување на иритираната кожа и сода бикарбона за длабинско чистење на лицето од нечистотии и оставајќи ја кожата мека и мазна. Исто така содржи и ботанички сосотјки, меѓу кои и природно добиено кокосово масло за обезбедување на потхрана на кожата. Сите употребени состјки се сертифицирани со EWG, што го прави овој чистач погоден и за најчуствителната кожа.   

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница