Добивате 24 Поени!

SKIN1004 Madagascar Centella Air-Fit Suncream Light 50ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

45 на залиха

Пред излегување 20/30 минути нанесете соодветна количина на лицето и вратот и сите делови од телото кои се изложени на сонце. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Water, Zinc Oxide, Propanediol, Dicaprylyl Carbonate, Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Benzotriazolyl Dodecyl p-Cresol, Centella Asiatica Extract(29,400PPM), Polyglyceryl-3 Distearate, Niacinamide, Caprylyl Methicone, C12-15 Alkyl Benzoate, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Portulaca Oleracea Extract, Houttuynia Cordata Extract, Polyhydroxystearic Acid, Glyceryl Stearate, Hydrolyzed Jojoba Esters, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Triethoxycaprylylsilane, Glyceryl Stearate Citrate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Methylpropanediol, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Adenosine, Polyether-1, t-Butyl Alcohol, 바Biosaccharide Gum-1, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid

Опис

Крема со SPF30+  PA++++   ја штити кожата од УВ зраците, формулирана е со 100% цинк кој е одговоррен за намалување на можноста за иритација на кожата. Исто така содржи и екстракт од Centella Asiatica 35.8 % за смирување на иритираната кожа, нежна формула која што брзо се впива без да остави бели траги.  

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница