14% попуст Добивате 33 Поени!

Round Lab Soybean Nourishing Serum 50ml

1.899ден 1.633ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

12 на залиха

По тонирање нанесете соодветна количина од серумот на кожата. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорбција во кожата.
Water, Propanediol, Glycerin, Glycereth-26, 1,2-Hexanediol, Coco-Caprylate/Caprate, Panthenol, Glycine Max (Soybean) Seed Extract, Squalane, Ceramide NP, Ceramide NS, Ceramide AP, Ceramide AS, Ceramide EOP, Hydrogenated Lecithin, Stearic Acid, Phytosphingosine, Cetearyl Alcohol, Cholesterol, Adenosine, Lactobacillus/Soymilk Ferment Filtrate, Lactobacillus/Rye Flour Ferment, Bacillus/Soybean Ferment Extract, Pantothenic Acid, Folic Acid, Pyridoxine, Thiamine HCl, Riboflavin, Cyanocobalamin, Hydroxydecyl Ubiquinone, Niacinamide, Tetradecyl Aminobutyroylvalylaminobutyric Urea Trifluoroacetate, Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate, Betaine, Trehalose, Ethylhexylglycerin, Polyacrylate Crosspolymer-6, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Glyceryl Stearate Citrate, Butylene Glycol, Tocopherol, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Polyglyceryl-3 Distearate, Tromethamine, Zea Mays (Corn) Starch, Microcrystalline Cellulose, Ascorbyl Glucoside, Kaolin, Dextrin, Magnesium Chloride, Mannitol, Xanthan GumPowder, Phaseolus Radiatus Seed Powder, Squalane, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Ceramide NP, Phytosphingosine, Hydrogenated Lecithin, Sodium Isethionate, Potassium Benzoate, Butylene Glycol, Polyquaternium-67, Hexadecene, 1,2-Hexanediol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Tetradecene, Sorbitol, Citric Acid. May contain additional ingredients.

Опис

Серум за потхранување, длабока хидратација и зајакнување на бариерата на кожата давајќи и сјај на кожата.

Во својот состав соддржи 5 вида на церамиди кои ја зајакнуваат, хидрираат и смируваат кожната бариера, екстракт од црна соја кој е богат со витамин Б и Ц кои се антиоксиданти и помагаат во процесот на стареење, во борбата против слободните радикали и церамиди кои што се задолжени за хидрирање и зајакнување на бариерата на кожата.

Исто така соддржи и ниацинамид кој е одговорен за осветлување на флеките и намалување на лачење на себум, пептиди за помладување на кожата и помагаат при борбата со брчки и фини линии и 7 типа на витамини Б кои што се добиени при ферментирање на лактобацили кои потекнуваат од соино млеко и филтрат за ферментација на соиното млеко за изедначување на тенот и сјај на кожата.

Серумот е наменет за нормална, сува, дехидрирана и безживотна кожта.

Клучни состојки на серумот се:
Екстракт од црна соја кој е богат со витамин Б и Ц кои се антиоксиданти и помагаат во процесот на стареење, во борбата против слободните радикали и церамиди кои што се задолжени за хидрирање и зајакнување на бариерата на кожата.
5 вида на церамиди за зајакнување на кожната бариера, пружајќи длабинска хидратација правејќи ја мазна и сјајна кожата.
Пептиди за подмладување на кожата и помагаат при борбата со брчки и фини линии.
Ниацинамид за осветлување на флеките и намалување на лачење на себум.
Lactobacillus ferment: Пробиотска состојка која ја штити кожата од надворешни штетни влијанија и има антимикробни и антиинфламаторни својства.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница