14% попуст Добивате 38 Поени!

Round Lab Soybean Nourishing Cream 80ml

2.199ден 1.891ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

14 на залиха

Нанесете соодветна количина по чистење на лицето. Тапкајте нежно за подобра абсорбција.
Water, Glycerin, Ethylhexyl Stearate, Hydrogenated Polyisobutene, Polyglyceryl-3 Distearate, Diisostearyl Malate, Caprylic/​Capric Triglycerides, Butylene Glycol, Vinyl Dimethicone, Hydrogenated Coco-Glycerides, 1,2-Hexanediol, Glycine Max Seed Extract (10,000Ppm), Ceramide NP, Melia Azadirachta (Neem) Flower Extract, Melia Azadirachta (Neem) Leaf Extract, Panthenol, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Ocimum Sanctum (Holy Basil) Leaf Extract, Corallina Officinalis (Algae) Extract, Glyceryl Stearate, Pentylene Glycol, Hydroxyethylacrylate/​Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Boron Nitride, Palmitic Acid, Hydroxyacetophenone, Stearic Acid, Glyceryl Stearate Citrate, Dipotassium Glycyrrhizate, Ethylhexylglycerin, Hydrogenated Lecithin, Adenosine, Tromethamine, Sorbitan Isostearate, Dextrin, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum, Carbomer, Disodium EDTA, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract

Опис

Крема за лице која е богато потхранувачка и смирувачка наменета за нормална, сува и дехидрирана кожа во својот состав збогатена со екстракт од црна соја, аденозин и церамиди.
Екстракт од црна соја кој е богат со витамин Б и Ц кои се антиоксиданти и помагаат во процесот на стареење, во борбата против слободните радикали и церамиди кои што се задолжени за хидрирање и зајакнување на бариерата на кожата.
Крема која пружа длабинска хидратација и потхранување, поради хранливите состојки во својот состав како екстракт од црна соја, екстракт од куркурма, церамиди и Corallina Officinailis-алги.
Клучни состојки на кремата се:
Церамиди за зајакнување на кожната бариера, пружајќи длабинска хидратација правејќи ја мазна и сјајна кожата.
Екстракт од црна соја кој е богат со витамин Б и Ц кои се антиоксиданти и помагаат во процесот на стареење, во борбата против слободните радикали и церамиди кои што се задолжени за хидрирање и зајакнување на бариерата на кожата.
Екстракт од куркума кој е делува антиифламаторно, антиоксидантно и антибактерски, исто така помага во регулирање на лачење на себум и има осветлувачки ефект.
Corallina Officinalis екстракт од алги кој што е богат со калциум, кој што е супер состојка за негување на сензитивна и сува кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница