14% попуст Добивате 18 Поени!

Round Lab SOYBEAN NOURISHING CLEANSER 150ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

6 на залиха

1. Нанесете соодветно количество од чистачот на вашите раце и запенете. 2. Исплакнете со топла вода.
Water, Glycerin, Sodium Cocoyl Isethionate, Potassium Cocoyl Glycinate, Cetearyl Alcohol, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Acrylates Copolymer, Sodium Cocoyl Glutamate, Hydrogenated Coconut Acid, Vigna Angularis Seed Powder, Glycine Max (Soybean) Seed Extract (10,032ppm), Oryza Sativa (Rice) Powder, Avena Sativa (Oat) Kernel Flour, Coix Lacryma-Jobi Ma-Yuen Seed Powder, Phaseolus Radiatus Seed Powder, Squalane, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Ceramide NP, Phytosphingosine, Hydrogenated Lecithin, Sodium Isethionate, Potassium Benzoate, Butylene Glycol, Polyquaternium-67, Hexadecene, 1,2-Hexanediol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Tetradecene, Sorbitol, Citric Acid. May contain additional ingredients.

Опис

Кремаст чистач со ph5.5 наменет за проблематична кожа склона кој црнки и на која што и е потребно темелно чистење од нечистотијата, црнките и мртвите клеки од порите без чуство на сувост и затегнатост.

Во својот состав соддржи екстракт од црна соја кој е богат со витамин Б и Ц кои се антиоксиданти и помагаат во процесот на стареење, во борбата против слободните радикали и церамиди кои што се задолжени за хидрирање и зајакнување на бариерата на кожата.

Клучни состојки на чистатчот се:
Церамиди за зајакнување на кожната бариера, пружајќи длабинска хидратација правејќи ја мазна и сјајна кожата.
Екстракт од црна соја кој е богат со витамин Б и Ц кои се антиоксиданти и помагаат во процесот на стареење, во борбата против слободните радикали и церамиди кои што се задолжени за хидрирање и зајакнување на бариерата на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница