14% попуст Добивате 31 Поени!

Round Lab Birch Moisturizing Mild-Up Sunscreen SPF 50+ PA++++ 50ml

1.799ден 1.547ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

30 на залиха

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Water, Zinc Oxide, Cyclohexasiloxane, Butyloctyl Salicylate, Propanediol, Propylheptyl Caprylate, Isododecane, Caprylyl Methicone, Lauryl Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Methyl Trimethicone, Adansonia Digitata Seed Extract (1,045Ppm), Cryptomeria Japonica Leaf Extract, Nelumbo Nucifera Leaf Extract, Saccharomyces Ferment Filtrate, Glyceryl Glucoside, Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Glycerin, Butylene Glycol, Triethoxycaprylylsilane, Artemisia Annua Extract, Anthemis Nobilis Flower Oil, Pinus Sylvestris Leaf Oil, Ethylhexylglycerin, Ascorbic Acid, Tocopherol, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Polymethylsilsesquioxane, Lauryl Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Disteardimonium Hectorite, Magnesium Sulfate

Опис

 Крема со СПФ50+ за заштита на кожата од штетните УВ зрави, во својот состав соджи вода од бреза и витахиалуронска киселина кои ја навланжнуваат кожата. Составен е од наночестички кои безбедно ги рефлектираат УВ зраците и цинк оксид кој е со најширок опсег на блокирање на УВ зраците, одлично ја смирува кожата и ја рефлектира светлината од нејзината површина. Лесна, мека текстура која дава влажен ефект и освежителен финиш без чуство на лепливост

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница