14% попуст Добивате 31 Поени!

Round Lab Birch Juice MOISTURIZING SUN STICK SPF 50+ PA++++19g

1.799ден 1.547ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

64 на залиха

Нанесете соодветна количина од стикот на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа. Може да се реаплицира и врз шминка.
Water, Coco-Caprylate/Caprate, Dibutyl Adipate, Synthetic Wax, Butyloctyl Salicylate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Butylene Glycol, Ethylhexyl Triazone, Ozokerite, Niacinamide, Vinyl Dimethicone, Polysilicone-15, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Adansonia Digitata Seed Extract (1,045ppm), Glyceryl Glucoside, Glycerine, Laminaria Japonica Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Viola Mandshurica Flower Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Hyaluronic Acid, Ascorbic Acid, Sodium Hyaluronate, Portulaca Oleracea Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Allantoin, Nonapeptide-1, Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate, Acetyl Hexapeptide-8, Copper Tripeptide-1, Tripeptide- 1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tripeptide-5, Palmitoyl Pentapeptide-4, Palmitoyl Hexapeptide-12, Pentapeptide-3, Hexapeptide-9, Adenosine, Ethylhexylglycerin, Polyglyceryl-5 Polyricinoleate, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Lauryl Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Polyglyceryl- 4 Diisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate, Sodium Chloride, 1,2-Hexanediol, Tocopherol

Опис

Спф крем во стик со заштита SPF 50+ PA++++, е лесен хидратандтен и дава ладен ефект по нанесување. Составен е со сок од бреза, која ја храни кожата, го намалува воспалението додека ја хидрира и негува важата кожа со своите минерали, ензими, протеини и антиоксидански. Содржи и 12 пептиди за зголемување на еластичноста, хијалуронска киселина за навлажнување и Glceryl Glucoside кој ги зајакнува антиоксидансите во кожата за да ја направи поотпорна и ја штити од дехидрирање.
Погоден е за сите типови на кожа, може да се нанесува повеќе пати и не остава масен и леплив слој, може да се користи и преку шминка.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница