14% попуст Добивате 31 Поени!

Round Lab Birch Juice Moisturizing Sun Cream SPF50+ PA++++ 50ml

1.799ден 1.547ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Water, Dibutyl Adipate, Propanediol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Polymethylsilsesquioxane, Ethylhexyl Triazone, Niacinamide, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Coco-Caprylate/​Caprate, Caprylyl Methicone, Diethylhexyl Butamido Triazone, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Betula Platyphylla Japonica Juice, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Glyceryl Glucoside, Dipotassium Glycyrrhizate, Allantoin, Portulaca Oleracea Extract, Artemisia Annua Extract, Pinus Sylvestris Leaf Extract, Chamomilla Recutita Flower Oil, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Stearoyl Glutamate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Ethylhexylglycerin, Ascorbic Acid, Adenosine, Pentylene Glycol, Behenyl Alcohol, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Decyl Glucoside, Tromethamine, Xanthan Gum, T-Butyl Alcohol, Tocopherol, Carbomer

Опис

Крема за лице со заштитен фактор SPF50+PA++++ која е најпозната крема изминативе 2 години во Јужна Кореја базирана на хемиски филтри, Токоферол, Витамин Ц и Е, хидролизирана хијалуронска киселина и Ниацинамид. Богата крема со антиоксиданси кој пружа голема заштита од УВА и УВБ зраци, истовремено хидрирајќи и навлажнувајќи ја кожата, спречува појава на флеки настанати од зраците од сонцето и превремено стареење.

УВ Филтри:
Uvinal A plus (320-400 nm), Uvinul T 150 (280-320nm), Tinosorb-M (280-400 nm), Iscotrizinol (UVA2-UVB)

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница