14% попуст Добивате 26 Поени!

Round Lab 1025 DOKDO TONER 200ml

1.499ден 1.289ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

24 на залиха

По чистење на лицето, нанесете од тонерот преку целото лице и врат со козметичко памукче или прсти. Нежно тапкајте го на лицето за поефикасна и побрза апсорпција.
Water, Butylene Glycol, Glycerin, Pentylene Glycol, Propanediol, Chondrus Crispus Extract, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Sea Water, 1,2-Hexanediol, Protease, Betaine, Panthenol, Ethylhexylglycerin, Allantoin, Xanthan Gum, Disodium EDTA

Опис

Тонерот на 1025 Dokdo е еден од најнаградуваните и најпродаваните тонери во Јужна Кореја, кој нежно ја ексфолира кожата пружајќи хидратација и е одличен за сите типови на кожа.

Во својот состав соддржи морска вода од длабочиите на Источното Море кое што се наоѓа околу островот Докдо во Јужна Кореја, богата со минерали за задржување на влажноста и нејзино надополнување, длабинска хидратација, регулирање на себум и подобрување на кожната бариера.

Исто така соддржи и пантенитрана состојка HATCHING EX-07 која што е базирана на ензими која помага во отстранување на мртвите клетки од кожата, ги чисти порите од нечистотии, ја прави кожата помазна и помека, доволно нежна и за најсензитивната кожа.

Клучни состојки на тонерот се:
Пантенол за хидрирање, смирување и навлажнување на кожата.
Алантоин кој е одговорен за нежна ексфолијација, а истовремено помага во процесот против стареесе пружајќи хидратација и навлжнување.
Бетаин состојка со амино киселини кои ја хидрираат кожата давајќи и сјај на кожата, делувајќи смирувачки и антивоспалително.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница