14% попуст Добивате 23 Поени!

Round Lab 1025 DOKDO MUD PACK 100ml

1.359ден 1.169ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

2 на залиха

Нанесете рамномерно низ целото лице (избегнувајќи го делот околу очите и устата) и оставете ја да делува отприлика 15 минути. Потоа темелно исплакнете ја со млака вода.
Kaolin, Glycerin, Water, Bentonite, Trehalose, 1,2-Hexanediol, Sea Water, Sea Salt, Allantoin, Panthenol, Lactobacillus, Caprylyl Glycol, Cellulose Gum, Ethylhexylglycerin, Butylene Glycol, Tocopherol, Xanthan Gum

Опис

Глинена маска која што се измива, во составот соддржи 40% високо концентирана глина (Бентоин и Каолин), која помага против нечистотиите насобрани во порите и третирање на акни и црнки.

Во својот состав е збогатена со 72 природни минерали од морска вода како калциум, цинк и магнезиум. Сите овие минерали се одговорни за надополнување на влажноста на кожата истовремено пружајќи хидратација, го регулира лачењето на себум и ја подобрува кожната бариера.

Клучни состојки на глинената маска се:
40% високо концентирана глина (Бентоин и Каолин) која помага против нечистотиите насобрани во порите и третирање на акни и црнки.
Пантенолот и трехалозата ја хидрираат кожата и го регулираат соодносот на вода масло Lactobacillus и алантоин кои ја потхрануваат и смируваат кожата.
Lactobacillus и Алантоин ја потхрануваат и смируваат кожата

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница