14% попуст Добивате 28 Поени!

Round Lab 1025 DOKDO LOTION 200ml

1.599ден 1.375ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

По чистењето на лицето, нанесете соодветна количина рамномерно на кожата и нежно тапкајте до целосна апсорпција.
Purified Water, Glycerin, Macadamia Integrifolia Seed Oil, 1,2- Hexanediol, Pentylene Glycol, Chondrus Crispus Extract, Sugarcane Extract, Sea Water, Glycine Soja Oil, Centella Asiatica Extract, Chamomile Flower Extract, Licorice Root Extract, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Polydecene, Jojoba Esters, Hydroxyethyl Acrylate/​Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Caprylyl Glycol, Tromethamine, Sodium Phytate, Panthenol, Squalane, Butylene Glycol, Tocopherol, Sodium Carboxymethyl Beta-Glucan, Ethylhexylglycerin, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Cetearyl Alcohol, Carbomer

Опис

Лосион крема, за сите типови на кожа вклучувајќи ги и они со чуствителна и иритирана кожа. Во својот состав соддржи морска вода од длабочиите на Источното Море кое што се наоѓа околу островот Докдо во Јужна Кореја, богата со минерали за задржување на влажноста и нејзино надополнување, длабинска хидратација, регулирање на себум и подобрување на кожната бариера.

Исто така во својот состав соддржи и Centella Asiatica, екстракт од камилица, пантенол, витамин Е, хијалуронска киселина и сквалан кои што се одговорни за смирување на чуствителна и воспалена кожа, зајакнувајќи ја бариерата на кожата и длабинска хидратација давајќи и сјај на кожата.

Клучни состојки на лосион кремата се:
Сквалан кој ја измазнува и омекнува кожата без да остави мрсен траг.
Токоферол, антиоксидант кој ја штити кожата од слободните радикали и ја прави кожата отпорна на УВ зраци.
Пантенол за хидрирање, навлажнување и смирување на кожата.
Centella Asiatica која делува антивоспалително и смирувачки кон проблематичната кожа, помага во избледување на флеките и ја зајакнува бариерата на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница