14% попуст Добивате 38 Поени!

Round Lab 1025 DOKDO CREAM 80ml

2.199ден 1.891ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

По чистењето на лицето, нанесете соодветна количина рамномерно на кожата и нежно тапкајте до целосна апсорпција.
Purified Water, Glycerin, Caprylic/​Capric Triglyceride, Dipropylene Glycol, Hydrogenated Poly (C6-14 Olefin), Cetearyl Alcohol, Methyl Trimethicone, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Methicone, Phenyl Trimethicone, C12-16 Alcohols, Shea Butter, Sea Water, Irish Moss Extract, Sugar Cane Extract, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Glyceryl Stearate SE, Ceramide AP, Ceramide AS, Ceramide EOP, Ceramide NP, Ceramide NS, Polymethylsilsesquioxane, Palmitic Acid, Cetearyl Glucoside, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Hydrogenated Lecithin, Carnauba Wax, Stearic Acid, Ammonium Acryloyldimethyl Taurate/​VP Copolymer, Ethylhexylglycerin, Glyceryl Caprylate, Allantoin, Panthenol, Butylene Glycol, Beta-Glucan, Cholesterol, Phytosphingosine, Disodium EDTA

Опис

Крема за лице која што во својот состав соддржи морска вода од длабочиите на Источното Море кое што се наоѓа околу островот Докдо во Јужна Кореја, богата со минерали за задржување на влажноста и нејзино надополнување, длабинска хидратација, регулирање на себум и подобрување на кожната бариера.

Исто така во својот состав соддржи и пантенол, ши путер, хијалуронска киселина , бета глукан и 5 вида на церамиди кои ја зајакнуваат, хидрираат и смируваат кожната бариера. Одлична крема за нормална, дехидрирана и сува кожа.

Клучни состојки на кремата се:
Пантенол за хидрирање, смирување и навлажнување на кожата.
Церамидит за зајакнување на кожната бариера, пружајќи длабинска хидратација правејќи ја мазна и сјајна кожата.
Ши путер за интензивно хидрирање и навлажнување на кожата истовремено ја регенерира и смирува кожата.
Алантоин кој е одговорен за нежна ексфолијација, а истовремено помага во процесот против стареесе пружајќи хидратација и навлжнување

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница