14% попуст Добивате 18 Поени!

Round Lab 1025 DOKDO CLENSER 150ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

82 на залиха

Соодветна количина од чистачот на дланки запенете со вода до созадвање на богата кремаста пена. Масирајте на лицето, а потоа темелно исплакнете со млака вода. Користете го наутро и навечер.
Purified Water, Sodium Cocoyl Isethionate, Glycerin, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Cocobetain, Potassium Cocoyl Glycinate, Potassium Benzoate, Sodium Chloride, Polyquaternium-67, Potassium Cocoate, Citric Acid, Fructooligosaccharides, Saccharide Hydrolysate, Disodium EDTA, Pullulan, 1,2-Hexanediol, Allantoin, Panthenol, Sea Water, Sodium Acetate, Butylene Glycol, Matricaria Flower Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Beta-Glucan, Phosphatidylcholine, Hyaluronic Acid, Ethylhexylglycerin, Ceramide NP, Glycine, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Glutamic Acid, Serine, Sodium Hyaluronate, Lysine, Alanine, Arginine, Threonine, Proline

Опис

Чистач на водена база, исто така содржи и 74 различни видови на природни минерали од  вода од длабочиите на Источното Море кое што се наоѓа околу островот Докдо во Јужна Кореја, кои ја надополнуваат кожата од изгубената влажност, ја хидрира, го регулира себумот и ја подобрува состојбата на кожата. Нежна текстура која лесно ги отстранува остатоците од шминката, нечистотијата од кожата, вишокот себум и прашината што се таложи во порите. Главни состојки се алантоинот и пантенолот кои спречуваат црвенило и ја зајакнуваат бариерата на кожата, што го прави погоден и оние со најчуствителна кожа

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница