14% попуст Добивате 31 Поени!

Round Lab 1025 Dokdo Cleansing Oil 200ml

1.799ден 1.547ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

13 на залиха

1. Испумпајте соодветна количина од маслото на дланката и масирајте на сува кожа. 2. Темелно исплакнете со млака вода.
Ethylhexyl Stearate, Sorbeth-30 Tetraoleate, Diisostearyl Malate, Ethylhexylglycerin, Purified Water, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Canola Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Sea Water, Butylene Glycol, Allantoin, Panthenol, 1,2-Hexanediol, Caprylic/​Capric Triglyceride, Phosphatidylcholine, Hyaluronic Acid, Ceramide NP, Glycine, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Glutamic Acid, Serine, Sodium Hyaluronate, Lysine, Alanine, Arginine, Threonine, Proline, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Salvia Officinalis (Sage) Oil, Tocopherol

Опис

Масло за чистење кое брзо и лесно ги отстранува кремата за сонце, нечистотиите од порите и шминката кое што не ја суши кожата, а воедно е освежително и лесно за кожата на лицето.

Во својот состав соддржи морска вода од длабочиите на Источното Море кое што се наоѓа околу островот Докдо во Јужна Кореја, богата со минерали за задржување на влажноста и нејзино надополнување, длабинска хидратација, регулирање на себум и подобрување на кожната бариера.

Исто така во својот состав соддржи и природни:
Mаслo од јаглика кое што е извор на линолеиска киселина (70%) и гама линоленска киселина (GLA), за хидрирање и навлажнување на кожата.
Масло од Meadowfoam, за подмладувачки и навлажнувачки ефекти.
Масло од грозје и авокадо кои што помагаат во задржување на влажноста на кожата и полесно продирање на хранливите материи во слоевите на епидермисот.

Главни состојки се:
Масло од Oenothera Biennis (Evening Primrose) кое делува смирувачко и атнивоспалително и антиинфламаторно.
Пантенол кој е одговорен за длабинско хидрирање, навлажнување и смирување на кожата.
Церамиди кои ја зајакнуваат заштитната бариера на кожата правејќи ја сјајна и мазна.
Алантоин кој е одговорен за нежна ексфолијација, а истовремено помага во процесот против стареесе пружајќи хидратација и навлжнување.
Токоферол, антиоксидант кој ја штити кожата од слободните радикали и ја прави кожата отпорна на УВ зраци.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница