15% попуст Добивате 39 Поени!

Pyunkang Yul Skin Set Low PH Pore Deep Cleansing Foam 40 ml + Essence Toner 100ml + Intensive Repair Cream 50ml

2.290ден 1.947ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

- темелно чистење на кожата на лицето со ниска ПХ вредност која овозможува длабинско чистење на порите одвнатре, отстранување на вишокот насобран серум и успешно отстранување на мртвите клетки на кожата. – изобилство на нутриенти за потхранување, хидрирање и навлажнување на кожата длабоко одвнатре за здрав, блескав и младешки изглед на кожата. – содржи пептиди кои помагаат во надополнување на влажноста, церамиди кои помагаат во зајакнување на кожната бариера и екстракти изведени од растенија кои имаат антиоксидативни дејства. – интензивна и длабинска хидратација проследена со одлична и брза апсорпција во кожата. – во нивниот состав нема присуство на вештачки парфеми/ароми/мириси и вештачки бои.
* Измијте го лицето со Pyunkang Yul Low PH Pore Deep Cleansing Foam и целосно отстранете ги сите нечистотии, шминката и мртвите клетки од кожата. Потоа нанесете од *Pyunkang Yul Essence Toner, тапкајте го на лицето за подобра апсорпција. На крај нанесете од Pyunkang Yul Intensive Repair Cream на лицето, вратот и деколтето за инстантна хидратација и потхранување на кожата.
* Pyunkang Yul Low PH Pore Deep Cleansing Foam: Water, Sodium Cocoyl Isethionate, Glycerin, Coconut Acid, Polyquaternium-67, 1,2-Hexanediol, Sodium Isethionate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Litsea Cubeba Fruit Oil, Sodium Chloride, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Sodium Acetate, Butylene Glycol, Centella Asiatica Extract, Portulaca Oleracea Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Sodium Hyaluronate, Beta-Glucan, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Phaseolus Angularis Seed Extract, Pentylene Glycol, Caprylyl Glycol, Diatomaceous Earth, Isopropyl Alcohol, Citric Acid *Pyunkang Yul Essence Toner: Astragalus Membranaceus Root Extract, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Hydroxyethyl Cellulose, Carbomer, Arginine *Pyunkang Yul Intensive Repair Cream: Water, Glycerin, Methylpropanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil, Hydrogenated Polydecene, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glyceryl Stearate, Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Phenyl Trimethicone, Cetearyl Glucoside, Beeswax, Sorbitan Stearate, Cellulose Gum, Ceramide NP, Paeonia Lactiflora Bark/Sap Extract, Fragrance, Cornus Officinalis Fruit Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Yeast Beta-Glucan, Copper Tripeptide-1, Butylene Glycol, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Powder, Hydrogenated Lecithin, Octyldodecanol, Carbomer, Hydroxyacetophenone, Myrtus Communis (Myrtle) Extract, Tropaeolum Majus (Nasturtium) Extract, Tromethamine, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin

Опис

Сет од 3 (три) Pyunkang Yul  производи: Low PH Pore Deep Cleansing Foam 40 ml+ Essence Toner 100ml +Intensive Repair Cream 50ml

*Pyunkang Yul Low PH Pore Deep Cleansing Foam е  нежна пена за чистење на кожата на лицето со ниска ПХ вредност која овозможува длабинско чистење на порите одвнатре, отстранување на вишокот насобран серум и успешно отстранување на мртвите клетки на кожата. Со оваа пена за чистење ги заменувате двата чекори препорачани за двојчното чистење на лицето. Во својот состав содржи екстракт од азиска центела кој нуди смирување на кожата по чистењето. Со помош на АХА и останатите природни состојки во овој чистач, ќе доживеете мека и измазнета текстура на кожата. Исто така во својот состав содржи и хијалуронска киселина и екстракт од зелен чај за екстра брзо надополнување на влажноста и хидратацијата на кожата. По користењето, вашата кожа останува свежа, мека и хидрирана без чувство на затегнатост. Наменета за користење на секој тип на кожа, па и за сензитивната кожа. Pyunkang Yul Low PH Pore Deep Cleansing Foam во својот состав содржи само природни сурфактанти, а тоа значи дека нема никакви евентуални иритации по кожата.

*Pyunkang Yul Essence Toner обезбедува интензивна и длабинска хидратација  проследена со одлична и брза апсорпција во кожата. Во својот состав содржи 91.3% екстракт од корен од Milk Vetch за длабоко потхранување и ревитализација и обновување на кожата. Текстурата на овој тонер/есенција е погуста, ултра брзо и одлично се апсорбира во кожата и ѝ  дава на кожата блескав, измазнет и здрав финиш. Во својот состав содржи само 7 основни и здрави активни состојки со висока концентрација кои значително ја подобруваат еластичноста и виталноста на кожата. Во составот на овој тонер/есенција нема присуство на ниту една штетна состојка која може да предизвика кожни проблеми.

*Pyunkang Yul Intensive Repair Cream е интензивно хидратантна крема која во својот состав содржи пептиди кои помагаат во надополнување на влажноста, церамиди кои помагаат во зајакнување на кожната бариера и екстракти изведени од растенија кои имаат антиоксидативни дејства. Оваа крема е наменета за сува и дехидрирана кожа, со оштетена кожна бариера и кожа на која и е потребно потхранување и измазнување на брчките и фините линии. Во својот состав содржи и ши путер и масло од семе од макадамија за зајакнување на кожната бариера. Исто така во својот состав содржи и екстракт од peony bark sap кој ја заштитува кожата од реактивен кислород, екстракт од cornus officinalis кој го подобрува тенот на зацрвенетата кожа и екстракт од корен од куркума кој има моќ за ревитализација и обновање на кожата. Со нежна и мека текстура, кремата веднаш се апсорбира во кожата оставајќи  ја навлажнета и длабински хидрирана.

Сите Pyunkang Yul производи  се EWG сертифицирани производи, со тестови преку кои е утврдено дека не е тригер за иритации и останати проблеми на кожата. Во нивниот состав нема присуство на вештачки парфеми/ароми/мириси и вештачки бои.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница