15% попуст Добивате 33 Поени!

Pyunkang Yul Nutrition Cream 100ml

1.941ден 1.650ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

27 на залиха

– нуди изобилство на нутриенти за потхранување, хидрирање и навлажнување на кожата длабоко одвнатре за здрав, блескав и младешки изглед на кожата. – во својот состав содржи екстракт од корен од Milk Vetch за длабоко потхранување и ревитализација и обновување на кожата. – во својот состав содржи и ши путер и масло од макадамија кои даваат антиоксидативни ефекти за кожата и обезбедуваат долготрајна хидратација и потхранување на кожата. – текстурата на оваа крема е мека, но густа и едноставно се растопува и веднаш впива во кожата без да чувствувате лепливост на кожата. – во нејзиниот состав нема присуство на вештачки парфеми/ароми/мириси и вештачки бои.
* Нанесете соодветна количина од кремата и нежно тапкајте ја на кожата. Исто така, нанесете на вратот и деколтето за длабока хидратација на сувите делови од кожата, но и деловите каде брчките се најистакнати.
Astragalus Membranaceus Extract, Butylene Glycol, Cetyl Ethylhexanoate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Hydrogenated Polydecene, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cyclopentasiloxane, Cetearyl Alcohol, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Polysorbate 60, 1,2-Hexanediol, Beeswax, Glyceryl Stearate, Cyclohexasiloxane, Sodium Hyaluronate, Sorbitan Sesquioleate, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, PEG-100 Stearate, Glyceryl Caprate

Опис

Pyunkang Yul Nutrition Cream нуди изобилство на нутриенти за потхранување, хидрирање и навлажнување на кожата длабоко одвнатре за здрав, блескав и младешки изглед на кожата. Оваа крема обезбедува интензивна хидратација и здрав сјај на кожата. Текстурата на оваа крема е мека, но густа и едноставно се растопува и веднаш впива во кожата без да чувствувате лепливост на кожата. Pyunkang Yul Nutrition Cream во својот состав содржи само здрави состојки кои нудат интензивна и длабока хидратација на кожата. Во својот состав содржи екстракт од корен од Milk Vetch за длабоко потхранување и ревитализација и обновување на кожата. Исто така во својот состав содржи и ши путер и масло од макадамија кои даваат антиоксидативни ефекти за кожата и обезбедуваат долготрајна хидратација и потхранување на кожата.

Главната состојка на оваа крема е екстрактот од корен од Milk Vetch.  Тоа што ја прави посебна оваа состојка е тоа што коренот од  Milk Vetch има ситни честички кои многу полесно и подлабоко навлегуваат во кожата и соодветно и длабински ја хидрираат и потхрануваат кожата. За разлика од прочистената вода која има поголеми честички и несоодветно се апсорбира во кожата, на тој начин што испарува. Коренот од  Milk Vetch изобилува со изофлавоноиди кои се задолжени за значително подобрување на еластичноста на кожата преку антиоксидантите.

Pyunkang Yul Nutrition Cream  е EWG сертифициран производ, со тестови преку кои е утврдено дека не е тригер за иритации и останати проблеми на кожата. Во нејзиниот состав нема присуство на вештачки парфеми/ароми/мириси и вештачки бои.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница