15% попуст Добивате 70 Поени!

Pyunkang Yul Moisture Set Essence Toner 200ml + Moisture Serum 100ml +Nutrition Cream 100ml

4.090ден 3.477ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

– изобилство на нутриенти за потхранување, хидрирање и навлажнување на кожата длабоко одвнатре за здрав, блескав и младешки изглед на кожата. – перфектен баланс на маснотиите со влажноста и спречува губење на хидратацијата. Исто така ја ревитализира сувата кожа, подобрува еластичноста и зголемува сјајот на кожата. – интензивна и длабинска хидратација проследена со одлична и брза апсорпција во кожата. – во нивниот состав нема присуство на вештачки парфеми/ароми/мириси и вештачки бои.
* По чистењето на лицето, нанесете од *Pyunkang Yul Essence Toner, тапкајте го на лицето за подобра апсорпција. Потоа нанесете од Pyunkang yul Moisture Serum за длабока хидратација и навлажнување на кожата. На крај нанесете од Pyunkang Yul Nutrition Cream на лицето, вратот и деколтето.
*Pyunkang Yul Essence Toner: Astragalus Membranaceus Root Extract, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Hydroxyethyl Cellulose, Carbomer, Arginine *Pyunkang yul Moisture Serum: Coptis Japonica Root Extract, Butylene Glycol, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, 1,2-Hexanediol, Stearic Acid, Polysorbate 60, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Sorbitan Sesquioleate, Glyceryl Caprylate, Hydroxyethylcellulose, Carbomer, Arginine, Dimethicone. *Pyunkang Yul Nutrition Cream: Astragalus Membranaceus Extract, Butylene Glycol, Cetyl Ethylhexanoate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Hydrogenated Polydecene, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cyclopentasiloxane, Cetearyl Alcohol, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Polysorbate 60, 1,2-Hexanediol, Beeswax, Glyceryl Stearate, Cyclohexasiloxane, Sodium Hyaluronate, Sorbitan Sesquioleate, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, PEG-100 Stearate, Glyceryl Caprate

Опис

Сет од 3 (три) Pyunkang Yul производи:Essence Toner 200ml + Moisture Serum 100ml +Nutrition Cream 100ml

*Pyunkang Yul Essence Toner обезбедува интензивна и длабинска хидратација  проследена со одлична и брза апсорпција во кожата. Во својот состав содржи 91.3% екстракт од корен од Milk Vetch за длабоко потхранување и ревитализација и обновување на кожата. Текстурата на овој тонер/есенција е погуста, ултра брзо и одлично се апсорбира во кожата и ѝ  дава на кожата блескав, измазнет и здрав финиш. Во својот состав содржи само 7 основни и здрави активни состојки со висока концентрација кои значително ја подобруваат еластичноста и виталноста на кожата. Во составот на овој тонер/есенција нема присуство на ниту една штетна состојка која може да предизвика кожни проблеми.

*Pyunkang yul Moisture Serum обезбедува перфектен баланс на маснотиите со влажноста и спречува губење на хидратацијата. Исто така ја ревитализира сувата кожа, подобрува еластичноста и зголемува сјајот на кожата.Во својот состав содржи екстракт од корен од Coptis Japonica кој директно дејствува на намалување на температурата и ја смирува и омекнува сензитивната и иритирана кожа. Во својот состав содржи и маслиново масло кое обезбедува интензивен хидратантен ефект и ја заштитува кожата од сувост. Има текстура налик лосион која ултра лесно се апсорбира во кожата, оставајќи ја перфектно потхранета, хидрирана и мека.

*Pyunkang Yul Nutrition Cream нуди изобилство на нутриенти за потхранување, хидрирање и навлажнување на кожата длабоко одвнатре за здрав, блескав и младешки изглед на кожата. Оваа крема обезбедува интензивна хидратација и здрав сјај на кожата. Текстурата на оваа крема е мека, но густа и едноставно се растопува и веднаш впива во кожата без да чувствувате лепливост на кожата. Pyunkang Yul Nutrition Cream во својот состав содржи само здрави состојки кои нудат интензивна и длабока хидратација на кожата. Во својот состав содржи екстракт од корен од Milk Vetch за длабоко потхранување и ревитализација и обновување на кожата. Исто така во својот состав содржи и ши путер и масло од макадамија кои даваат антиоксидативни ефекти за кожата и обезбедуваат долготрајна хидратација и потхранување на кожата.

Сите Pyunkang Yul производи  се EWG сертифицирани производи, со тестови преку кои е утврдено дека не е тригер за иритации и останати проблеми на кожата. Во нивниот состав нема присуство на вештачки парфеми/ароми/мириси и вештачки бои.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница