15% попуст Добивате 30 Поени!

Pyunkang Yul Moisture Cream 100ml

1.774ден 1.508ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

14 на залиха

– нежна, но ефикасна крема која обезбедува изобилство на навлажнетост на кожата, дури за најсензитивната кожа, но и млада кожа. – во својот состав содржи екстракт од корен од Coptis Japonica кој е познат како моќна хидратантна состојка. – во својот состав содржи масло од семе од јојоба и ши путер за длабока хидратација и здрава кожа. – со мека текстура која инстантно и успешно се апсорбира во кожата давајќи и свеж, хидратантен и навлажнет финиш без чувство на лепливост. – во својот состав нема присуство на вештачки парфеми/ароми/мириси и вештачки бои.
* Нанесете соодветна количина од кремата и нежно тапкајте ја на кожата. Исто така, нанесете на вратот и деколтето за длабока хидратација на сувите делови од кожата, но и деловите каде брчките се најистакнати.
Coptis Japonica Extract, Butylene Glycol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cetyl Ethylhexanoate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Isohexadecane, 1,2-Hexanediol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 80, Glyceryl Caprylate

Опис

Pyunkang Yul Moisture Cream е нежна, но ефикасна крема која обезбедува изобилство на навлажнетост на кожата, дури за најсензитивната кожа, но и млада кожа. Нежна и безбедна за користење кај млади деца и сите оние со сензитивна кожа. Pyunkang Yul Moisture Cream е исто така доста ефикасна во смирување и потхранување на иритираната и сува кожа.  Во својот состав содржи екстракт од корен од  Coptis Japonica кој е познат како моќна хидратантна состојка. Има мека текстура која инстантно и успешно се апсорбира во кожата давајќи и свеж , хидратантен и навлажнет финиш без чувство на лепливост. Оваа крема е хипоалергенска и се препорачува за сите типови на кожа особено за проблематична кожа склона на акни и масна дехидрирана кожа. Ја смирува и третира иритираната и зацрвенета кожа која лачи вишок себум. Во својот состав исто така содржи и масло од семе од јојоба и ши путер за длабока хидратација и здрава кожа.

Главната состојка во оваа крема е екстрактот од корен од Coptis Japonica. Наместо прочистена вода, како главна состојка е користен екстрактот од корен од Coptis Japonica, кој е добро познат како високо ефикасна хербална состојка која брзо и ефикасно ја смирува, хидрира и навлажнува загреаната и зацрвенета кожа. Коренот од  Coptis Japonica изобилува со разновидни алкалоиди кои се задолжени за заштитување на проблематичната кожа од штетните надворешни фактори и стресори.

Pyunkang Yul Moisture Cream е EWG сертифициран производ, со тестови преку кои е утврдено дека не е тригер за иритации и останати проблеми на кожата. Во нејзиниот состав нема присуство на вештачки парфеми/ароми/мириси и вештачки бои.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница