15% попуст Добивате 26 Поени!

Pyunkang Yul Moisture Ampoule 100ml

1.553ден 1.320ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

5 на залиха

– обезбедува перфектен баланс на маснотиите со влажноста и спречува губење на хидратацијата – ја ревитализира сувата кожа, подобрува еластичноста и зголемува сјајот на кожата. – текстура налик лосион која ултра лесно се апсорбира во кожата, оставајќи ја перфектно потхранета, хидрирана и мека. – главната состојка во оваа ампула е екстрактот од корен од Coptis Japonica кој е познат како моќна хидратантна состојка. – Во својот состав нема присуство на вештачки парфеми/ароми/мириси и вештачки бои.
Земете соодветна количина од серумот на вашите дланки и нанесете преку кожата на лицето и нежно тапкајте го на лицето за подобра апсорпција. На посувите места од вашата кожа аплицирајте уште еднаш мала количина од серумот и оставете да дејствува.
Coptis Japonica Root Extract, Butylene Glycol, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, 1,2-Hexanediol, Stearic Acid, Polysorbate 60, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Sorbitan Sesquioleate, Glyceryl Caprylate, Hydroxyethylcellulose, Carbomer, Arginine, Dimethicone.

Опис

Pyunkang Yul Moisture Ampoule обезбедува длабинска хидратација и навлажнување на кожната бариера,смирување на иритираната кожа и ревитализација и нејзино обновување. Во својот состав содржи повеќе од 90% екстракт од корен од  Coptis Japonica кој е познат како моќна хидратантна состојка. Оваа ампула се препорачува за сите типови на кожа особено за проблематична кожа склона на акни и масна кожа. Ја смирува и третира иритираната и зацрвенета кожа која лачи вишок себум. Во својот состав содржи само 6 основни и здрави активни состојки со висока концентрација чија цел е да ја зајакнат кожнaта бариера и да ја одржуваат влажноста на кожата. Има густа и растеглива текстура која создава цврста влажна бариера и спречува влажноста да се изгуби. Pyunkang Yul Moisture Ampoule обезбедува инстантно смирување на ирититаната и сува кожа.

Главната состојка во оваа ампула е екстрактот од корен од Coptis Japonica. Наместо прочистена вода, како главна состојка е користен екстрактот од корен од Coptis Japonica, кој е добро познат како високо ефикасна хербална состојка која брзо и ефикасно ја смирува, хидрира и навлажнува загреаната и зацрвенета кожа. Коренот од  Coptis Japonica изобилува со разновидни алкалоиди кои се задолжени за заштитување на проблематичната кожа од штетните надворешни фактори и стресори.

Pyunkang Yul Moisture Ampoule е EWG сертифициран производ, со тестови преку кои е утврдено дека не е тригер за иритации и останати проблеми на кожата. Во неговиот состав нема присуство на вештачки парфеми/ароми/мириси и вештачки бои.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница