15% попуст Добивате 3 Поени!

Pyunkang Yul Low Ph Pore Deep Cleansing Foam 40ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

187 на залиха

Намокрете го лицето со млака вода. Соодветна количина од чистатот запенете со вода и нанесете преку целото лице. Со нежни кружни движења масирајте го лицето.Темелно исплакнете со млака вода.
Water, Sodium Cocoyl Isethionate, Glycerin, Coconut Acid, Polyquaternium-67, 1,2-Hexanediol, Sodium Isethionate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Litsea Cubeba Fruit Oil, Sodium Chloride, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Sodium Acetate, Butylene Glycol, Centella Asiatica Extract, Portulaca Oleracea Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Sodium Hyaluronate, Beta-Glucan, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Phaseolus Angularis Seed Extract, Pentylene Glycol, Caprylyl Glycol, Diatomaceous Earth, Isopropyl Alcohol, Citric Acid

Опис

Pyunkang Yul Low PH Pore Deep Cleansing Foam е нежна пена за чистење на кожата на лицето со ниска ПХ вредност која овозможува длабинско чистење на порите одвнатре, отстранување на вишокот насобран серум и успешно отстранување на мртвите клетки на кожата. Со оваа пена за чистење ги заменувате двата чекори препорачани за двојното чистење на лицето. Во својот состав содржи екстракт од азиска центела кој нуди смирување на кожата по чистењето. Со помош на АХА и останатите природни состојки во овој чистач, ќе доживеете мека и измазнета текстура на кожата. Исто така во својот состав содржи и хијалуронска киселина и екстракт од зелен чај за екстра брзо надополнување на влажноста и хидратацијата на кожата. По користењето, вашата кожа останува свежа, мека и хидрирана без чувство на затегнатост. Наменета за користење на секој тип на кожа, па и за сензитивната кожа. Pyunkang Yul Low PH Pore Deep Cleansing Foam во својот состав содржи само природни сурфактанти, а тоа значи дека нема никакви евентуални иритации по кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница