15% попуст Добивате 17 Поени!

Pyunkang Yul Deep Clear Cleasing Balm 100ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

6 на залиха

Нанесете соодветна количина од балмот на суво лице. Нежно масирајте со кружни движења на сува кожа со прстите за да ја растопите сета шминка и остатоци. Додадете вода да го емулзифицира маслото и повторно масирајте. Исплакнете убаво со млака вода.
Cetyl Ethylhexanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyethylene, Sorbitan Sesquioleate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Camellia Sinensis Seed Oil, Water, Centella Asiatica Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Houttuynia Cordata Extract, Panthenol, Ceramide NP, 1,2-Hexanediol, Glyceryl Stearate, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Pantolactone, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Oryza Sative (Rice) Bran Oil, Glycerin, Hydrogenated Lecithin, Dipropylene Glycol, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, PEG-10 Isostearate, Phenoxyethanol, Fragrance

Опис

Овој балм има текстура налик шербет кој се претвора во меко масло при допир со вода. Моќен маслен чистач кој ја растопува и најтврдокорната и водоотпорна шминка, нечистотии, вишок себум, кој по користењето ја остава кожата, мека, хидрирана, чиста и здрава. Во својот состав содржи екстракт од зелен чај, азиска центела, масло од оризови трици, макадамија и сончогледово семе за темелна хидратација, навлажнување, смирување и омекнување на кожата. Исто така во својот состав содржи и церамиди, пантенол и хијалуронска киселина кои се задолжени за зајакнување на кожната абриера.
Екстрактот од модар патлиџан е задолжен за изедначување, осветлување и потхранување на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница