15% попуст Добивате 21 Поени!

Pyunkang Yul Deep Cleansing Oil 290ml*

1.220ден 1.037ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

17 на залиха

Нежно масло за чистење на лицето кое брзо и ефикасно ги отстранува сите траги од шминката на лицето. - Во составот нема присуство на парфеми/мириси/ароми, а содржи мешавина од масла изведени од растенија и EWG сертифицирани состојки за вашата деликатна кожа. - Збогатено со екстракт од азиска центела и чајно дрво за смирување на иритацијата на кожата. - Збогатено со хијалуронска киселина, пантенол и алантоин да спречи чувство на затегнатост на кожата.
1. Испумпајте соодветна количина од маслото на дланката и масирајте на сува кожа. 2. Темелно исплакнете со млака вода.
Ethylhexyl Stearate, Isopropyl Myristate, Sorbeth-30 Tetraoleate, Water, Diisostearyl Malate, Tocopherol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Allantoin, Panthenol, Coptis Japonica Root Extract, Centella Asiatica Extract, Portulaca Oleracea Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Saponaria Officinalis Leaf Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Caprylyl Glycol, Glycerin

Опис

Масло за чистење на лицето кое е нежно, без присуство на парфеми/ароми/мириси и кое целосно ги отстранува сите остатоци од вашата шминка. Во составот има мешавина на масла изведени од растенија, екстракт од азиска центела и лист од чајно дрво. Збогатено со хијалуронска киселина, пантенол и алантоин да спречи затегнување на кожата, но и да пружи темелна хидратација и навлажнување.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница