15% попуст Добивате 15 Поени!

Pyunkang Yul Calming Moisture Barrier Cream 50ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

7 на залиха

Земете соодветна количина на дланките и разнесете ја преку целото лице. Нежно тапкајте за побрза и поефикасна апсорпција.
Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Isohexadecane, Cetearyl Alcohol, Ethylhexyl Palmitate, Cetyl Ethylhexanoate, Stearic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Cetearyl Glucoside, Pentylene Glycol, Trehalose, Ceramide NP, Arachidic Acid, Glucose, Palmitic Acid, Oleic Acid, Centella Asiatica Extract, Madecassoside, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Squalane, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Camellia Japonica Flower Extract, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Hydroxyacetophenone, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Tocopherol, Disodium EDTA, 1,2-Hexanediol, Tromethamine, Hydrogenated Lecithin, Ethylhexylglycerin

Опис

Смирете и заштитете ја хиперсензитивната кожа со оваа хидратантна и навлажнувачка крема! Формулирана со екстракти од цика,мадеказозид, чајно дрво и анамска рака за смирување на кожата како и церамиди и пантенол за зајакнување на кожната бариера. Во својот состав има и сквалан и ши путер за обновување на кожата. Користете ја секојдневно за постигнување на мека и измазнета текстура на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница