15% попуст Добивате 11 Поени!

PYUNKANG YUL Calming Low pH Foaming Cleanser 150ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

35 на залиха

Намокрете го лицето со млака вода. Земете соодветна количина од чистачот запенете со дланките и нанесете на лицето рамномерно. Масирајте го со кружни движења околу 30 секунди. Темелно исплакнете со млака вода.
Purified Water, Dipropylene Glycol, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Disodium Cocoyl Glutamate, Coco-Glucoside, Polyglyceryl-10 Myristate, Camellia Japonica Flower Extract, Centella Asiatica Extract, Sodium Hyaluronate, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Salvia Officinalis Leaf Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Ethylhexanoate, Ethylhexyl Palmitate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Madecassoside, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Butylene Glycol, Citric Acid, Caprylyl Glycol, Hydroxyacetophenone, Morinda Citrifolia Seed Oil, Salix Alba Bark Extract, Polyquaternium-67, Propanediol, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, 1,2-Hexanediol

Опис

Овој чистач за лице во својот состав содржи микс од: корен од бела врба, 5 вида на азиска центела, 5 вида на хијалуронска киселина, чајно дрво и екстракт од анамска рака кои сите заедно овозможуваат темелно чистење на кожата и смирувачко дејство со само едно миење. Екстрактот од корен од бела врба пружа ексфолирачки бенефити, отстранувајќи ги мртвите клетки од површината на кожата, но и однатре во порите, а со тоа спречува и намалува појава на акни и црнки. Овој чистач го намалува црвенилото, ги заздравува раните од акни и ја заштитува кожната бариера. А, со помош на 5те вида на хијалуронска киселина и овозможува на кожата неверојатна хидратација и мекост. Може да се користи за секој тип на кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница