15% попуст Добивате 34 Поени!

Pyunkang yul Calming Line Gift Set Toner 150ml + Serum 30ml + Cream 50ml

1.990ден 1.692ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

По чистење на лицето, нанесете од тонерот, серумот и на крај завршете со кремата. Во утринската рутина задолжително користете СПФ крем.
1. Pyunkang Yul Calming Deep Moisture Toner - 150 ml Purified Water, Dipropylene Glycol, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Disodium Cocoyl Glutamate, Coco-Glucoside, Polyglyceryl-10 Myristate, Camellia Japonica Flower Extract, Centella Asiatica Extract, Sodium Hyaluronate, Lonicera Alternale Japonica (Honeysuckle) Extract Tree Flower ) Leaf Extract, Salvia Officinalis Leaf Extract, Caprylic / Capric Triglyceride, Cetyl Ethylhexanoate, Ethylhexyl Palmitate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Ascassiolated Acid , Caprylyl Glycol, Hydroxyacetophenone, Morinda Citrifolia Seed Oil, Salix Alba Bark Extract, Polyquaternium-67, Propanediol, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, 1,2- Hexanediol. 2. Pyunkang Yul Calming Moisture Barrier Cream - 50 ml Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Isohexadecane, Cetearyl Alcohol, Ethylhexyl Palmitate, Cetyl Ethylhexanoate, Stearic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Cetearyl Glucoside, Pentylene Glycol, Trehalose, Ceramide NP, Arachidic Acid, Glucose, Palmitic Acid, Oleic Acid, Centella Asiatica Extract, Madecassoside, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Squalane, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Camellia Japonica Flower Extract, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Hydroxyacetophenone, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Tocopherol, Disodium EDTA, 1,2-Hexanediol, Tromethamine, Hydrogenated Lecithin, Ethylhexylglycerin 3. Pyunkang Yul Calming Moisture Serum - 30 ml Purified Water, Glycerin, Methylpropanediol, Trehalose, Betaine, Allantoin, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Camellia Japonica Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Acetyl Hexapeptide-8, Palmitoyl Tripeptide-5, Madecassoside, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Centella Asiatica Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Ceramide NP, Dipotassium Glycyrrhizate, Arginine, Lecithin, Citric Acid, Gluconolactone, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Hydroxyacetophenone, Pentylene Glycol, Dipropylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Palmitate, Cetyl Ethylhexanoate, Polyglyceryl-10 Myristate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Xanthan Gum, Disodium EDTA, 1,2-Hexanediol

Опис

Сет кој е одличен за третман на масна и проблематична кожа склона на акни.
Сетот ги содржи следниве три производи:

1. Pyunkang Yul Calming Deep Moisture Toner – 150 ml
Смирувачки тонер кој е формулиран за проблематична кожа склона на акни кој во својот состав содржи екстракт од корен од бела врба кој го контролира производството на вишок себум, АХА и ПХА за нежна ексфолијација како и 5 различни видови на цика екстракти за смирување на иритации. За оптимални резултати нанесете од овој тонер во соодветна количина преку целото лице, секојдневно.
2. Pyunkang Yul Calming Moisture Barrier Cream – 50 ml
Смирете и заштитете ја хиперсензитивната кожа со оваа хидратантна и
навлажнувачка крема! Формулирана со екстракти од цика,мадеказозид, чајно дрво и анамска рака за смирување на кожата како и церамиди и пантенол за зајакнување на кожната бариера. Во својот состав има и сквалан и ши путер за обновување на кожата. Користете ја секојдневно за постигнување на мека и измазнета текстура на кожата.

3. Pyunkang Yul Calming Moisture Serum – 30 ml
Серум кој во својот состав содржи екстракт од азиска центела и чајно дрво, совршени за хидратација и смирување на кожата. Овој серум има моќ да ги смири акните и грубата кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница