15% попуст Добивате 11 Поени!

Pyunkang Yul Calming Acne Cleansing Foam 100ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

27 на залиха

Соодветна количина од чистачот на дланки запенете со вода до созадвање на богата кремаста пена. Масирајте на лицето, а потоа темелно исплакнете со млака вода. Користете го наутро и навечер.
Purified Water, Sodium Methyl Oleoyl Taurate, Acrylates Copolymer, Glycerin, Disodium Cocoamphodipropionate, Dimethyl Sulfone, Pyridoxine HCl, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Forsythia Suspensa Fruit Extract, Butylene Glycol, Centella Asiatica Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Sodium Chloride, Copper Tripeptide-1, Allantoin, Citric Acid, Disodium EDTA, Cocamidopropyl Betaine, PEG-75, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Potassium Hydroxide, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin

Опис

Чистач за лице, кој е делува смирувачки за кожата во својот состав содржи екстраки од зелен грав и ориз за темелно чистење. Исто така содржи и екстракти од 30% чајно дрво и centela asiatica за смирување на иритирана кожа, салицилна киселина за отстранување на мртвите клетки од кожата и намалување на видливите пори за мазна и сјајна кожа.
Смирувачки чистач/пена за лице која е специјално формулирана за кожа склона кон акни. Формулиран само со безбедни состојки проверени со EWG.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница