15% попуст Добивате 22 Поени!

Pyunkang Yul Brightening Radiance Cream 50ml

1.320ден 1.122ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

8 на залиха

По тонирање на кожата и нанесување на серум, нанесете соодветна количина од кремата на лицето, вратот и деколтето. Масирајте ја на кожата за поефикасна апсорпција. Користете ја наутро и навечер.
Water, Dipropylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Glyceryl Stearate SE, Vinyl Dimethicone, Polyglyceryl-3 Distearate, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Carbomer, Tromethamine, Cetyl Ethylhexanoate, Glyceryl Stearate Citrate, Ethylhexyl Palmitate, Cetearyl Glucoside, Hydrogenated Lecithin, Tocopherol, Sodium Methyl Stearoyl Taurate, Adenosine, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Panthenol, Pearl Extract, Butylene Glycol, Arachidic Acid, Palmitic Acid, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Glucose, Oleic Acid, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Cholesterol, Phytosteryl/Behenyl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Sodium Hyaluronate, Polyglyceryl-10 Oleate, Caprylyl Glycol, Ceramide NP, Potassium Cetyl Phosphate, Chrysanthemum Morifolium Flower Extract, Broussonetia Kazinoki Root Extract, Hyaluronic Acid, Ascorbic Acid, Ceramide NS, Ceramide EOP

Опис

Крем збогатен со витамин Ц за подобрување на изгледот на флеките за 4 недели. Формулиран со чист витамин Ц за виталност и подржка на безживотната кожа. Во својот состав исто така содржи и ниацинамид и аденозин за нега за нежна кожа и нејзин сјај. Екстрак од корен од црница и екстракт од бибер за чиста состојба на кожата. Исто така има и 6 типа на хијалуронска киселина и пантенол за хидрирање и сјај на кожата. Дерматолошки тестиран производ кој што не ја иритира кожата. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница