15% попуст Добивате 22 Поени!

Pyunkang Yul Black Tea Time Reverse Eye Patch 60pcs

1.290ден 1.097ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

5 на залиха

По чистењето и тонирањето, оставете ги да делуваат 20-30 минути и отстранете.
Purified Water, Glycerin, Niacinamide, Chondrus Crispus Extract, Ceratonia Siliqua Gum, Cellulose Gum, Hydroxyacetophenone, 1,2-Hexanediol, Sucrose, Potassium Chloride, Calcium Aluminum Borosilicate, Black Iron Oxide, Allantoin, Xanthan Gum, Coptis Chinensis Root Extract, Saccharomyces/Xylinum/Black Tea Ferment (1,066 ppm), Ethylhexylglycerin, Silica, Adenosine, Titanium Dioxide, Bis-PEG-15 Ethyl Ether Dimethicone, Disodium EDTA, Mica, Dipotassium Glycyrrhizate, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Betula Alba Leaf Extract, Polyglyceryl-6 Caprylate, Polyglyceryl-4 Caprate, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Butylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Pearl Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Tin Oxide, Hydrolyzed Collagen, Propanediol, Ceramide NP, Glyceryl Polymethacrylate, Tocopherol, Hydrolyzed Glycosaminoglycan, Sodium Hyaluronate, Propyl Glycol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Bovine Acetylated Hyaluronate, Palmitoyl Tritide-1

Опис

Хидрогел маски за под околу очи кои што се формулирани со одбрани состојки како ферментиран црн чај(комбуха) за негување на кожата и подобрување на изгледот на брчките. 

Содржи шест вида на хијалуронска киселина и церамиди за да се испорача влажност на сувата и дехидрирана кожа околу очите. Богати се со екстракт од црна соја за да се обезбеди интензивна исхрана за здрава и малдешка кожа. 

Овие хидрогел маски може да се користат и на други делови од телото кои што им е потреба нега на кожа против стареење. Дополнителни состојки се екстракт од оризови трици и ниацинамид за да понудат осветлувачки поттик. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница