15% попуст Добивате 28 Поени!

Pyunkang Yul Black Tea Time Reverse Eye Cream 25ml

1.664ден 1.414ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

6 на залиха

– обезбедува брзо и ефикасно смирување на иритираната и оштетена кожа на рацете. – содржи 5 видови на хијалуронска киселина. – текстурата на оваа крема не е леплива и дава освежувачко чувство на рацете – екстракт од корен од Coptis Japonica и екстрактот од азиска центела ја омекнуваат сувата и оштетена кожа – овозможува долготрајна хидратација преку маслото од јојоба
Отако ќе ги измиете рацете, нежно избришете ги. Истиснете од тубата соодветна количина на дланките и нежно разнесете ја кремата. Користете ја секогаш кога ќе почувствувате дека рацети ви се суви.
Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Ethylhexyl Palmitate, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Dicaprylyl Ether, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Panthenol, Trehalose, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Centella Asiatica Extract, Cereus Grandiflorus (Cactus) Extract, Coptis Japonica Extract, Gardenia Florida Fruit Extract, Phellodendron Amurense Bark Extract, Piper Methysticum Root Extract, Scrophularia Buergeriana Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Honey Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Glyceryl Caprylate, Sorbitan Stearate, Caprylyl Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Tromethamine, Xanthan Gum, Tocopherol, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol

Опис

Pyunkang Yul Black Tea Time Reverse Eye Cream е крема за пределот околу очите која во својот состав содржи екстракт од ферментиран црн чај (чај од комбуха)  и состојки екстрахирани од сирово дрво од Mulberry за ревитализација на кожата околу очите и обновен и свеж изглед. Во својот состав содржи и ши путер, масло од семе од макадамија, хијалуронска киселина и церамиди за потхранување на уморната и безживотна кожа со истовремено одржување на влажноста. Помага во намалување на појава на брчки и фини линии, осветлување на кожата околу очите и дава длабока хидратација и навлажнување.

Екстрактот од ферментиран црн чај (чај од комбуха) дава неверојатна антиоксидативна енергија, младешки изглед на кожата, постепено зајакнувајќи и омекнувајќи ја кожата околу очите.  Комбухата е ферментирана од 7 до 30 дена и во својот состав содржи богати состојки како што се: полифенол и катехин.

Текстурата на оваа крема е нелеплива, но богато потхранувачка која брзо и ефикасно се апсорбира во кожата.

Pyunkang Yul Black Tea Time Reverse Eye Cream во својот состав содржи 2 различни пептидни елементи за зголемување на еластичноста на кожата и подмладување на опуштената кожа околу очите.

Во својот состав содржи бета глукан изведен од квасец кој има дејство да го спречи активирањето на штетните супстанци и содржи моќни антиоксидативни состојки кои даваат длабоко хранење на кожата.

Pyunkang Yul Black Tea Time Reverse Eye Cream  е EWG сертифициран производ, со тестови преку кои е утврдено дека не е тригер за иритации и останати проблеми на кожата. Во нејзиниот состав нема присуство на вештачки парфеми/ароми/мириси и вештачки бои.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница