15% попуст Добивате 17 Поени!

Pyunkang Yul ATO Mild Sun Cream SPF 50 PA++++ 75ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

81 на залиха

Нанесете соодветна количина од кремата 10-15 минути пред излегување надвор. Реаплицирајте ја кремата на неколку часа за целосна заштита.
Water, Zinc Oxide, Cyclopentasiloxane, Homosalate, Butyloctyl Salicylate, Propanediol, Ethylhexyl Salicylate, Propylheptyl Caprylate, Polyglyceryl-4 Diisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate, Titanium Dioxide, Disteardimonium Hectorite, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Magnesium Sulfate, Phenyl Trimethicone, 1,2-hexanediol, Polymethylsilsesquioxane, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Triethoxycaprylylsilane, Stearic Acid, Aluminum Hydroxide, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Ceramide NP (Ceramide 3), Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Glycerin, Camellia Sinensis Leaf Extract, Artemisia Princeps Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Xanthium Strumarium Fruit Extract, Salicornia Herbacea Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Poncirus Trifoliata Fruit Extract, Sophora Angustifolia Root Extract, Allium Sativum (Garlic) Bulb Extract

Опис

Нова верзија на Pyunkang Yul ATO Mild Sun Cream SPF 50 PA++++ со обновена формула за деликатна и сензитивна кожа што содржи моќна заштита од сонце SPF50 PA++++ што ја брани вашата кожа од слободните радикали и пружа поголема заштита од УВА зраците. Оваа кремаста и хидратантна крема за заштита од сонце се распределува
лесно по кожата и лесно се апсорбира во кожата без да остави бели траги.
Формулирана е само со EWG сертифицирани состојки за заштита на деликатната кожа кои се безбедни и не предизвикуваат иритации, а се погодни за сите типови на кожа. Нежен и моќен крем со широк спектар кој содржи комбинација од физички и хемиски УВ филтри. Во својот состав како главни состојки ги содржи смирувачки и антибактериски екстракт од honeysuckle, екстракт од зелен чај, екстракт од mugwort,
екстракт од кантарион, хијалуронска киселина и церамиди кои помагаат да се зајакне кожната бариера, спречувајќи губење на влажноста и одржување на кожата да биде еластична, истовремено обезбедувајќи SPF 50+ PA++++ УВ заштита, кои исто така дејствуваат длабински одвнатре во кожата, смирувајќи и омекнувајќи ја и веќе изгорената кожа од сонце. Лесна крема која нема присуство на вештачки парфеми/ароми/мириси и вештачки бои. Не е тестирана врз животни. Целосно е безбедна за користење на бебиња, деца, бремени жени, доилки, особено со деликатна и сензитивна кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница