15% попуст Добивате 24 Поени!

Pyunkang yul ATO Cream Blue Label 120ml

1.390ден 1.182ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

8 на залиха

На тонирано лице, како краен чекор од дневната или ноќната рутина. Ставете соодветна количина на лицето и нежно тапкајте или размачкајте за да се впие.
Water, Glycerin, Methylpropanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Hydrogenated Polydecene, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glyceryl Stearate, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Phenyl Trimethicone, Cetearyl Glucoside, Beeswax, Sorbitan Stearate, Cellulose Gum, Ceramide NP (Ceramide 3), Yeast Beta-glucan, Copper Tripeptide-1, Butylene Glycol, Hydrogenated Lecithin, Octyldodecanol, Carbomer, Hydroxyacetophenone, Myrtus Communis Extract, Tropaeolum Majus Extract, Tromethamine, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin.

Опис

Pyunkang Yul ATO Cream Blue Label е крема која содржи церамиди и пептиди, со што се овозможува длабока хидратација и ревитализација како и зајакнување на кожната бариера. Клучна состојка е воедно и honeysuckle (растение кое успева да преживее и во сурови зими), која се користи за смирување и заштита на кожата од надворешни влијанија. Дополнително, кремата е формулирана и со масло од макадамија кое содржи есенцијални нутриенти и масни киселини, како и шеа путер кој длабоко ја ревитализира и хидрира кожата, но и ја задржува влагата во неа. Кремата е со толку нежна и блага формулација, што може да се користи и за нежната бебешка кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница