5% попуст Добивате 20 Поени!

PURITO Wonder Releaf Centella Eye Cream 30ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

39 на залиха

Нанесете соодветна количина од кремата нежно на кожата околу очите. Масирајте ја околу очите и нежно тапкајте ја на кожата со прстите за поефикасна и побрза апсорпција. За подобрување на еластичноста и фините линии Нанесете соодветна количина не само околу очите, туку и на области кои бараат насочена смирувачка нега. Нежно тапкајте со прстите за да ја помогнете апсорпцијата.
Water, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Centella Asiatica Extract(16,650ppm), Methyl Trimethicone, Dipentaerythrityl Hexa C5-9 Acid Esters, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Potassium Cetyl Phosphate, Palmitoyl Dipeptide-10, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Hexapeptide-12, Sodium Hyaluronate, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Polyglyceryl-2 Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cetearyl Olivate, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Sorbitan Olivate, Caprylyl Glycol, Palmitic Acid, Panthenol, Stearic Acid, Acetyl Glucosamine, Ceramide NP, Tromethamine, Carbomer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Adenosine, Disodium EDTA, Myristic Acid, Arachidic Acid, Camellia Sinensis Leaf Extract, Pancratium Maritimum Extract, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Limonene, Linalool

Опис

Крема со Centella за околуочно подрачје, за инстантно смирување на кожата, ќе ја влажноста со континуирана хидратација и ќе ја подобри еластичноста на коќата околу очите за здрав тен.

Клучни состојки:

Centella Asiatica
Оваа состојка е позната по смирувачкото дејство, кое што ефикасно ќе го смири црвенилото и иритацијата на кожата.

Peptides
Пептидите играат клучна улога во зајакнување на елсатичноста на кожата, промовирајќи здрава и цврста кожа.

Sodium Hyaluronate
Натриум хијалуронска киселина која што ќе ја навлажни кожата и ќе ја задржи влажноста во кожата.

Оваа крема за околуочно подрачје е наменета за сите оние со сува, мрсна и комбинирана кожа. Има богата текстура која што ќе ја направаи кожата мека и нежна.

Состојки

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница