5% попуст Добивате 28 Поени!

PURITO Wonder Releaf Centella Daily Sun Lotion 60ml

1.490ден 1.416ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

94 на залиха

Користете го овој СПФ крем како последен чекор од вашата утринска рутина. Нанесете рамномерно на лицето 15 миниту пред изложување на сонце. Реаплицирајте на секи 2/3 часа во текот на денот или веднаш по бришење со пешкир или потење.
Water, Dibutyl Adipate, Propanediol, Dipropylene Glycol, Centella Asiatica Extract(30,108 ppm), Ethylhexyl Triazone, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Isododecane, Niacinamide, Sorbitan Sesquioleate, Diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, Tromethamine, Ecklonia Cava Extract, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Caprylyl Methicone, Glycerin, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Benzotriazolyl Dodecyl p-Cresol, Polysilicone-15, Polymethylsilsesquioxane, Silica, 1,2-Hexanediol, Glyceryl Stearate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Cetearyl Alcohol, Hydroxyacetophenone, Potassium Cetyl Phosphate, Palmitic Acid, Stearic Acid, Polyacrylate Crosspolymer-6, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Dipotassium Glycyrrhizate, Allantoin, Panthenol, Adenosine, Ethylhexylglycerin, Myristic Acid, Butylene Glycol, t-Butyl Alcohol

Опис

СПФ крема која што е лесна како навлажнувачка формула со извонредна кремаста текстура која по нанесување не се чуствува тешко и не остава леплив слој.
Ќе ви обезбеди целосна заштита од UVA/UVB зраци, како и од урбани загадувачи како ситна прашина.
Формулирана е со Centella Asiatica за да ја смири кожата од надворешни влијанија.

Клучни состојки:

Centella Asiatica
Оваа состојка е позната по смирувачкото дејство, кое што ефикасно ќе го смири црвенилото и иритацијата на кожата.

Brown Algae Extract
Екстрактото од кафеафи алги, е со извондредни ефекти против загадувањето, активно ќе го спречи стареењето на кожата и оштетувањето на бариерата, а истовремено промовира одржување на здрав тен.

Hyaluronic Acid
Хијалуронска киселина ќе ја хидрира кожата, оставајќи ја сјајна и енергична.

Состојки

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница